Profesjoanlny pomiar efektywności zużycia energii elektrycznej

Efektywne zarządzenie zużyciem energii elektrycznej jest najistotniejszym celem każdego menadżera przedsiębiorstwa przemysłowego. Profesjonalne przedsiębiorstwa produkcyjne oraz dodatkowo przemysłowego dzień w dzień zużywają energię elektryczną wartą co najmniej kilkaset pln. W praktyce znaczy to generowanie rachunków za energię elektryczną w wysokości kilkudziesięciu tysięcy zł miesięcznie.

Nawet drobne zmiany mogą wpłynąć na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Warto więc walczyć o wzrost wydajności w przedsiębiorstwach zużycia energii elektrycznej. Zadanie to najlepiej powierzyć dla specjalistów, którzy na początku przeprowadzą szczegółowy audyt energetyczny w waszej firmie.
Profesjonalny audytor wykona szereg badań, między innymi pomiar mediów energetycznych dla przemysłu, dzięki którym oceni użyteczność zużycia energii elektrycznej w waszym zakładzie produkcyjnym. Na podstawie uzyskanych rezultatów badań, audytor przedstawi wam projekt wprowadzenia energooszczędnych przeróbek w waszym przedsiębiorstwa przemysłowych. Bez wątpienia wasze przedsiębiorstwo nie jest zobowiązane do wprowadzenia zaproponowanych przeróbek. Jeśli jednakże zdecydowaliście się wydać kilka albo kilkanaście tysięcy zł na fachowy audyt energetyczny, to warto skorzystać z zaproponowanych rozwiązań. Na pewno nie będziecie żałowali tej decyzji, gdy nagle rachunki za energię elektryczną spadną o kilka tysięcy złotych miesięcznie. Pieniądze zainwestowane w audyt na pewno zwrócą wam się w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Polecam: efektywność energetyczna.

Comments are closed.