Nowe logo dla firmy

W każdej firmie musi być jakieś logo. Logo to sposób na identyfikacji firmy. O ile nie mamy logo, to nie jesteśmy widoczni klienci , a ponadto kontrahenci nie mogą nas identyfikować.

Dlatego tak ważne jest, by mieć dobre logo, bo od niego tak faktycznie wszystko zależy. Identyfikacja wizualna firmy w ogromnej mierze opiera się właśnie na logo. Logo musi być czytelne i Doskonale widoczne. Nie ma mowy o tym, aby logo było powielone, czyli było kopią innego logo innej firmy.
W większości przypadków znaki towarowe są zastrzeżone i projektowanie logo musi się odbywać w przyrównaniu do zastrzeżonych znaków, których nie możemy wykorzystywać lub elementów tych znaków, co do których nie mamy pewności czy można je wykorzystać. W ogromnej liczbie przypadków powinno się być bardzo ostrożnym, gdy wykonuje się logo, aby nie doszło do plagiatu. Świetny grafik powinien być także znawcą prawa patentowego i mieć świadomość tego, jakich elementów nie może obsługiwać w swoich kreacjach, by inne firmy , a ponadto osoby trzecie nie robiły sobie do tego praw. To jest najbardziej istotne i przenigdy nie wolno tej kwestii zapominać. Musimy także pamiętać o tym, że projektowanie logo nie trwa jednego dnia albo kilku dni, a w wielu sytuacjach jest o wiele miesięczny czas, w którym powstają różnorakie kreacje reklamowe, z których produkuje się faktycznie wiele typów logo. Pamiętaj w każdym momencie o tym, że odpowiednie logo to takie, które zapada w pamięć i jest atrakcyjne. Powinieneś wybrać logo, które będzie się kojarzyło ewidentnie z rodzajem prowadzonej działalności. Nie możesz sobie pozwolić na to, aby wybrać jakiekolwiek logo, bo to może ci bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Zobacz również: strona o projektowaniu logo

Comments are closed.