Kosmetyki pielęgnacyjne antysmogowe

Utrzymujący się w dużych polskich miastach smog ma negatywny skutek nie tylko i wyłącznie na nasze zdrowie. Na smog składa się nie tylko dwutlenek węgla, ale także wiele innych metali ciężkich, które podrażniają naszą delikatną skórę. W ostatnim czasie zostały opublikowane badania naukowe, które obrazują negatywny wpływ smogu na naszą skórę.

Smog może być przyczyną występowania egzemy, alergii skórnych, niemniej jednak także przyśpiesza procesy starzenia się naszej skóry. Dla wielu kobiet jest to poważny problem, w szczególności pod względem przyśpieszonego procesu starzenia się naszej skóry.
Jeśli interesuje was specjalistyczna pielęgnacja cery przeciw starzeniu, to warto zainwestować w kosmetyki chroniące przed smogiem. Ostatnio na polskim rynku pojawiło się kilka rewelacyjnych kosmetyków chroniących przed zanieczyszczeniami atmosferycznymi. Warto także dodać do swojej codziennej pielęgnacji kosmetyki detoksykacyjne, których misją jest oczyszczenie naszej skóry z toksyn. Smog utrzymuje się nie tylko i wyłącznie jesienią oraz dodatkowo zimą. W tych miesiącach jego stężenie jest najwyższe, ale smog występuje także wiosną oraz latem. Warto zatem przez całe 356 dni w roku stosować odpowiednią pielęgnację antysmogową, aby utrzymać własną cerę w rewelacyjnym stanie. Kosmetyki pielęgnacyjne chroniące przed smogiem powinny składać się głównie z antyoksydantów, których misją jest neutralizowanie szkodliwych czynników wpływających na stan naszej cery. Im większe stężenie antyoksydantów w wybranym kosmetyków, tym dużo lepiej dla waszej skóry.

Zobacz także: http://www.smuklecialo.pl/smog-a-skora/

Comments are closed.